FB IG YT   LN  | EN

All-on-4

Malo Clinic

A co jeśli powiemy Ci, że możesz odzyskać nowe zęby w ciągu zaledwie 1 dnia.

W Malo Clinic mamy sprawdzone rozwiązanie, zabieg Malo Clinic Protocol techniką All‑on‑4®, którego byliśmy pionierami ponad dwie i pół dekady temu. Tylko Malo Clinic posiada tak szeroką wiedzę i doświadczenie w natychmiastowej rehabilitacji całkowitego bezzębia szczęki i/lub żuchwy lub osób, które pomimo posiadania własnych zębów nie mają możliwości ich wyleczenia.

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, w przypadku tego rozwiązania, nie ma potrzeby wcześniejszego przeszczepu kości. Metoda ta pozwala na wszczepienie 4 implantów w odpowiedniej pozycji z wykorzystaniem obszarów, w których wciąż jest wystarczająca ilość i jakość kości. 2 implanty są wszczepiane w tylnej części jamy ustnej pod kątem ok. 30° i dwa kolejne w odcinku przednim. Implanty służą jako podpora do mostu protetycznego, dając mu stabilną podstawę. W ten sposób przy wykorzystaniu 4 sztucznych korzeni czyli implantów możliwe jest odtworzenie całego uzębienia. Most protetyczny Malo Clinic Bridge™ jest przykręcony na stałe do implantów, co uniemożliwia jego wypadanie lub przesuwanie. Nowe zęby perfekcyjnie odwzorowują i funkcjonują jak naturalne zęby. Most jest łatwy w czyszczeniu i w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej.

Malo Clinic

Zalety natychmiastowej odbudowy zębów w 1 dzień


Natychmiastowa rehabilitacja bezzębia, bez przeszczepu kości

Krótki czas zabiegu - jeszcze tego samego dnia pacjent wraca do domu

Most jest przykręcony na stałe do implantów, koniec z obawą o wypadającą i przemieszczającą się protezę

Wysoki wskaźnik sukcesu 98% - naukowo udowodniony i potwierdzony badaniami

Przywraca funkcję żucia oraz funkcję fonetyczną

Łatwe utrzymanie higieny mostu

Most nie powoduje odruchów wymiotnych

Most nie zasłania podniebienia, przez co nie zaburza odczuwania smaków

5 lat gwarancji na wszczepienie implantów i most Malo Clinic Bridge

Efekty leczenia u naszych pacjentów

Proces leczenia krok po kroku:

krok 1


Pierwsza konsultacja z planem leczenia

krok 2


Twój zabieg

krok 3


Zdjęcie szwów po 10-14 dniach

krok 4


Protokół higienizacyjny (higienizacja i kontrola implantów)

krok 5


Protokół protetyczny oddania mostu ostatecznego

krok 6


Efekt leczenia

previous arrow
dla kogo

Wszystko co musisz wiedzieć o All‑on‑4®

Dla kogo jest All-on-4®

Zabieg All-on-4® wedłu protokołu Malo Clinic zalecany jest pacjentom:

z bezzębiem,
z zębami, których nie da się wyleczyć,
z poważnymi uszkodzeniami zębów lub kości w szczęce i/lub żuchwie,
którym odmówiono wszczepienia implantów z powodu zaniku kości,
którzy stracili zęby w wyniku choroby lub wypadku,
u których dotychczasowe rozwiązania, np. protezy wywołują dyskomfort, odruch wymiotny, proteza nie trzyma się,
Umów się

czy boli

Wszystko co musisz wiedzieć o All‑on‑4®

Czy zabieg All-on-4® boli?

Zabieg jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym, przez co pacjent nie odczuwa ani bólu, ani dyskomfortu. Pacjenci mogą otrzymać dodatkowo przed zabiegiem, leki uspokajające. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać jedynie wibracje, ucisk oraz to, że lekarz pracuje w miejscu implantacji.

Umów się

czy jeden dzień

Wszystko co musisz wiedzieć o All‑on‑4®

Czy zabieg naprawdę trwa jeden dzień?

TAK! Pacjent pojawia się w naszej klinice o wyznaczonej godzinie i jeszcze tego samego dnia wraca do domu z nowym, pełnym uzębieniem. Zabieg zaczyna się od ewentualnych ekstrakcji i wszczepienia implantów, trwa około 1-2 godzin, pacjent odpoczywa po zabiegu, a w tym czasie w laboratorium wykonywany jest most tymczasowy, który przykręcany jest przez protetyka do implantów w drugiej połowie dnia.
Umów się

czy bezpieczny

Wszystko co musisz wiedzieć o All‑on‑4®

Czy All-on-4®jest bezpieczny?

Zabieg przeprowadzony pod okiem naszych doświadczonych implantologów, jest w pełni bezpieczny. Malo Clinic posiada bazę przypadków opartą na kilkudziesięciu tysiącach pacjentów naszych klinik u których zostały wykonane zabiegi. Każdy pacjent jest kwalifikowany do zabiegu przez lekarza. Zabieg jest poprzedzony wykonaniem badań obrazowych, skierowaniem pacjenta na badania laboratoryjne oraz w przypadku chorób współistniejących do lekarza prowadzącego w celu wydania zgody na wykonanie zabiegu implantacji.

Skontaktuj się z Nami

co to bridge

Wszystko co musisz wiedzieć o All‑on‑4®

Co to jest stały most Malo Clinic Bridge?

Malo Clinic Bridge został opracowany przez specjalistów Malo Clinic i reprezentuje najwyższą jakość opracowaną w oparciu o technologię CAD/CAM NobelProcera™. Dzięki temu możemy zaproponować pacjentowi stałe rozwiązanie charakteryzujące się funkcjonalnością i estetyką. Dzięki użyciu wyłącznie najwyższej jakości materiałów takich jak tytan, porcelana czy akryl Malo Clinic Bridge umożliwia nie tylko odbudowę zębów, ale również rehabilitację tkanek miękkich – dziąseł oraz całego układu żucia. Ze względu na walory estetyczne i wysoki poziom zaawansowania technicznego Malo ClinicBridge uznawany jest na świecie za idealną protezę stałą do rehabilitacji stomatologicznej osób bezzębnych.
Poznaj nas

jak dbac

Wszystko co musisz wiedzieć o All‑on‑4®

Jak dbać o stały most?

O most dbamy dokładnie tak jak o własne zęby - szczotkujemy przy użyciu szczotki i pasty, nitkujemy nicią pęczniejącą. Przydatny może okazać się irygator, który pomaga oczyścić przestrzeń między mostem, a dziąsłami pacjenta. Nie zaleca się stosowania past wybielających ze względu na zawartość cząstek ściernych - mogą one uszkodzić powierzchnie mostu. Niezwykle istotne w zachowaniu higieny mostu są regularne kontrole implantologiczne u higienistki.
Poznaj nasz zespół!

czy przeciwskazania

Wszystko co musisz wiedzieć o All‑on‑4®

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu All-on-4®?

Nie ma bezwzględnych przeciwskazań, które dyskwalifikują pacjenta do wykonania zabiegu techniką All-on-4®, jednak istnieją czasowe, miejscowe i farmakologiczne ograniczenia np:

ciąża,
nowotwór w okolicach implantacji,
ciężkie schorzenia ogólne,
nieuregulowany stan przy cukrzycy,
niezakończony rozwój kości (zabieg przed 18 rokiem życia nie powinien być wykonywany),
bezpośredni stan po radioterapii oraz chemioterapii.

Jeśli masz pytania - skontaktuj się z Nami!

ile kosztuje

Wszystko co musisz wiedzieć o All‑on‑4®

Ile kosztuje zabieg All-on-4®?

Całkowity koszt jest uzależniony od stopnia zaawansowania zabiegu, który jest określany przez lekarza na podstawie wykonanych badań podczas pierwszej wizyty.
Cena obejmuje:

konsultację przed zabiegiem + higienizację,
znieczulenie miejscowe,
ekstrakcję zębów (jeśli jest takie wskazanie),
wszczepienie 4 implantów techniką All-on-4®,
most tymczasowy w dniu zabiegu,
zdjęcie szwów
most ostateczny akrylowy wzmocniony belką tytanową.

Zapytaj opiekuna pacjenta o indywidualne warunki finansowe.
Sprawdź cennik na stronie.

czy do życia

Wszystko co musisz wiedzieć o All‑on‑4®

Czy stały most służy do końca życia?

W Malo Clinic od lat prowadzane są badania, które wykazują, że sukces leczenia implantologicznego i protetycznego jest zależny od współpracy pacjenta z lekarzem. Przy prawidłowej higienie i systematycznych kontrolach most może służyć pacjentowi do końca życia. Pierwsze implanty wprowadzono ok. 40 lat temu i nadal spełniają swoją funkcję. Tak jak w przypadku naturalnego uzębienia, możliwe jest uszkodzenie lub ukruszenie zębów w moście, jednak bez trudu można naprawić to w klinice.
Skontaktuj się z Nami!

czy gwarancje

Wszystko co musisz wiedzieć o All‑on‑4®

Czy pacjent otrzymuje gwarancję na zabieg All-on-4®?

W ramach gwarancji Malo Clinic zapewnia 5 letni okres opieki pacjenta na wszczepienie implantów oraz most ostateczny. Warunkiem utrzymania gwarancji jest przestrzeganie Protokołu Protetycznego i Kontroli Implantologicznych Malo Clinic.

next arrow

Dlaczego Malo Clinic?

Skuteczność potwierdzona badaniami:

  • The All-on-4 treatment concept for the rehabilitation of the completely edentulous mandible: A longitudinal study with 10 to 18 years of follow-up Paulo Maló PhD1 | Miguel de Araújo Nobre MSc2 | Armando Lopes MSc1 | Ana Ferro DDS1 | João Botto DDS1 
    • w badaniu tym oceniono długoterminowe wyniki koncepcji leczenia techniką All-on-4 według Malo Clinic Protocol w zakresie pełnej rehabilitacji żuchwy, odnotowując 99,6% wskaźnik żywotności mostu Malo Clinic  i 91,9% skumulowany wskaźnik powodzenia implantacji w okresie do 18 lat obserwacji.
    • w kolejnym badaniu, które obejmowało próbę 471 pacjentów z okresem obserwacji rozpoczynającym się po 10 latach, zarejestrowano skumulowany wskaźnik przeżycia implantów wynoszący 96,9% i 93% w okresie 10 -18 lat.
  • The All-on-4 concept for full-arch rehabilitation of the edentulous maxillae: A longitudinal study with 5-13 years of follow-up Paulo Maló PhD1 | Miguel de Araújo Nobre RDH, MSc2 | Armando Lopes DDS, MSc1 | Ana Ferro DDS1 | Mariana Nunes DDS1
    • w badaniu tym oceniono długoterminowe wyniki koncepcji leczenia techniką All-on-4 według Malo Clinic Protocol w zakresie pełnej rehabilitacji szczęki, odnotowując 99,2% wskaźnik sukcesu protetycznego i 93,9% skumulowany wskaźnik sukcesu implantologicznego w okresie 13-letniej obserwacji.

Nie czekaj i umów wizytę!

Telefonicznie

Nasza recepcja jest czynna od poniedziałku do piatku w godz. 08:00‑20:00

Użyj formularza

Wybierz datę, godzinę i umów wizytę w terminie, który Ci odpowiada.

Napisz do nas

Wyślij nam wiadomość email i znajdziemy dla Ciebie odpowiedni termin.