FB IG YT   LN  | EN

21.02.2023

Już nie obawiam się wyjścia z przyjaciółmi

wyjście z przyjaciółmi do restauracji i obawa przed wypadnięciem protezy to była główna przyczyna stresu i wycofania się z życia naszej pacjentki.

Problem z zębami

Już w dzieciństwie u Pani Natalii rozpoczęły się problemy z zębami.  W wieku 14 lat górne zęby zostały usunięte. Pani Natalia spotkała się z okrutnymi komentarzami rówieśników, co odbierało jej pewność siebie i radość.  W dzisiejszej stomatologii zawsze walczy się o uratowanie każdego zeba,  nie wyrywa się zębów profilaktycznie. Próchnicę należy leczyć, żeby uniknąć utraty zębów.

Pani Natalia postanowiła odzyskać powstrzymywany od wielu lat uśmiech od wielu i zamienić niewygodną protezę na stały most na implantach, wybrała Malo Clinic w Warszawie.  


Zanik kości


Przedwczesne usunięcie zębów sprawiło, że u Pani Natalii doszło do znacznej utraty kości w szczęce. Najczęściej wydaje nam się, że utrata kości dotyczy wyłącznie osób starszych jednak jest to nieprawdziwe stwierdzenie. Utrata kości nie jest związana wyłącznie z wiekiem. W tym przypadku po usunięciu zębów kość traci swoją funkcję i dochodzi do fizjologicznego zaniku kości. Zadaniem blaszki kostnej jest utrzymanie zębów w zębodole – w przypadku utraty zęba kość przestaje być potrzebna wynikiem czego jest jej resorbcja. U pacjentki zęby zostały usunięte w wieku 14 lat w związku z czym zanik kości był znaczny – pani Natalia nie posiadała zębów ponad 15 lat – według niektórych źródeł w ciągu pierwszych 3 miesięcy po ekstrakcji zanika ok 25% wysokości zębodołu i do 60% jego szerokości, następnie tempo zaniku maleje do 1 % na rok.   

W przypadku Pani Natalii dodatkowym czynnikiem wzmagającym utratę kości było wieloletnie noszenie protezy. Proteza wywołuje nacisk na kość co dodatkowo zwiększa jej zanik.

Zabieg Malo Clinic Protocol w 1 dzień


U Pacjentki wykonano zabieg MCP techniką All-on-4, zaprojektowanie uśmiechu i umiejscowienia implantów na podstawie badań obrazowych. Zabieg Malo Clinic Protocol pozwolił na odzyskanie pełnego uśmiechu w zaledwie jeden dzień. W górnym łuku zespół chirurgiczny Malo Clinic na czele z dr. Armando Lopesem wszczepił 4 implanty, do których przykręcony został most tymczasowy, wykonany w trakcie dnia przez techników z laboratorium protetycznego Malo Clinic.

Pacjentka posiadała własne zęby w żuchwie, więc w łuku dolnym zostało wykonane profesjonalne czyszczenie zębów u higienistki. Dodatkowo zostały wykonane zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej – leczenie próchnicy w zębach dolnych.

Odzyskanie zębów przywróci Pani Natalii nie tylko uśmiech, ale również pewność siebie. Wyjście do restauracji czy zabawa z dziećmi przestanie budzić obawy o wypadanie protezy czy jej uszkodzenie.

link do pełnej metamorfozy w DDTVN https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/stracila-zeby-gdy-byla-nastolatka-teraz-ma-nowy-usmiech-6771273

Uśmiech przed zabiegiem

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

Uśmiech, który zmienił wszystko

Uśmiech potrafi wyrazić więcej niż jakiekolwiek słowa. Jednak co zrobić, kiedy ten uśmiech znika i staje się największym z kompleksów? Barbara miała w swoim życiu już wszystko: rodzinę, miłość, przyjaźń, pracę, którą lubiła. Miała wszystko, a jednak nie mogła w…

Posted on

Historia Pana Marcina

Zabieg w 1 dzień – droga do Uśmiechu Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wielki wpływ na nasze życie ma zdrowie jamy ustnej? Dla wielu osób, takich jak Pan Marcin, stan ich zębów miał ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania i jakości…

Posted on

25 lat koncepcji All-on-4® w Malo Clinic

ŚWIĘTUJEMY  25-lecie rewolucyjnej koncepcji leczenia, która zmienia życie pacjentów Malo Clinic – All-on-4®. z tej okazji obniżamy cenę zabiegów techniką All-on-4®  o 25% 1 DZIEŃ ZABIEGU UŚMIECH NA LATA Przez ostatnie ćwierć wieku ta innowacyjna metoda miała ogromny wpływ na…

Posted on

Historia Pana Marcina

Zabieg w 1 dzień – droga do Uśmiechu Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wielki wpływ na nasze życie ma zdrowie…