FB IG YT   LN  | EN

17.06.2024

15 lat wszczepiania implantów w Polsce!

W czerwcu świętujemy 15-lecie Malo Clinic w Polsce.

Historia Malo Clinic to niezwykła podróż, która pokazuje, że determinacja i profesjonalizm pozwalają tworzyć niesamowite rzeczy.
Malo Clinic to więcej niż klinika stomatologiczna – to miejsce, w którym przywracamy nadzieję i zmieniamy życie pacjentów na lepsze, bo KAŻDY UŚMIECH MA SWOJĄ HISTORIĘ.
Z okazji 15-lecia przygotowaliśmy wyjątkowe atrakcje, mnóstwo niespodzianek dla Pacjentów, naszych partnerów biznesowych oraz dla zespołu Malo Clinic w Polsce, min. Dzień Otwarty w klinice 13.06.

Informacje o zabiegu All-on-4 https://www.maloclinics.pl/15-lat-zabiegow-all-on-4-w-polsce/

Jak przebiega konsultacja  i proces leczenia w Malo Clinic, sprawdź konsultacja w Malo Cinic

Implant zębowy – co to jest?

Implant zębowy pozwala na zastąpienie brakującego zęba lub zębów poprzez wszczepienie sztucznego korzenia w kość szczęki lub żuchwy, a następnie osadzenie na nim korony zęba. Jest to trwała i efektywna opcja dla osób, które straciły zęby z powodu urazu, choroby przyzębia lub innych przyczyn.

Implant, wykonany z tytanu, przypomina małą metalową śrubkę. Służy on jako zamiennik naturalnego korzenia zęba, umożliwiając uzupełnienie zarówno pojedynczych braków zębowych, jak i całkowitego bezzębia. Wszczepiony implant odtwarza warunki zgryzowe i siły żucia, co zapobiega zanikowi kości wyrostka zębodołowego.

Po wszczepieniu implantu, na odpowiednim łączniku protetycznym osadzana jest korona protetyczna, która idealnie imituje naturalny ząb. Takie rozwiązanie jest estetyczne, komfortowe i zwiększa pewność siebie pacjenta.

Uzupełnienie brakującego zęba – implanty stomatologiczne

Często pacjenci, którzy tracą zęby w tylnej części jamy ustnej, nie decydują się na ich uzupełnienie, ponieważ nie wpływa to bezpośrednio na estetykę uśmiechu. Jednak warto pamiętać, że każdy brak zęba ma konsekwencje dla zdrowia jamy ustnej i codziennego funkcjonowania.

Ząb pełni wiele funkcji: umożliwia gryzienie pokarmów oraz stabilizuje pozycję innych zębów. Brak jednego zęba prowadzi do przechylania się i ruchu sąsiadujących zębów, a także może powodować wysuwanie się zębów z przeciwstawnego łuku. Im dłużej brak zębów pozostaje nieuzupełniony, tym trudniej później odbudować te braki ze względu na ruch zębów sąsiednich oraz zanik kości wokół brakującego zęba.

Zęby stymulują tkanki dziąsła oraz kości szczęki i żuchwy. Ich brak prowadzi do zaniku tych tkanek, co wpływa na wygląd twarzy, powodując zapadanie się policzków i warg.

Zalety implantów zębowych

  • Stabilność: Implanty są trwale zintegrowane z kością, co zapewnia stabilność podczas gryzienia i żucia.
  • Naturalny wygląd: Korony mocowane na implantach są projektowane tak, aby pasowały do reszty uzębienia, dając naturalny wygląd i funkcję.
  • Zachowanie struktury kości: Implanty pomagają utrzymać strukturę kości szczęki lub żuchwy, co zapobiega utracie masy kostnej po utracie zębów.
  • Komfort i wygoda: Implanty są trwale osadzone, eliminując niekomfortowe ruchy protez ruchomych podczas mówienia czy jedzenia.

Jak można uzupełnić brakujące zęby?

W przypadku utraty pojedynczego zęba możliwa jest odbudowa za pomocą implantu zębowego lub mostu protetycznego. Most protetyczny na własnych zębach, wymaga jednak oszlifowania dwóch sąsiednich zdrowych zębów, co jest działaniem nieodwracalnym. W związku z dużą utratą zdrowej tkanki wielu pacjentów decyduje się na implant z koroną protetyczną. Dzięki temu rozwiązaniu sąsiednie zęby nie wymagają szlifowania, a korona na implancie jest precyzyjnie dostosowywana do zgryzu przez laboratorium protetyczne.

 

Informacja nt. zabiegów techniką All-on-4 https://www.maloclinics.pl/15-lat-zabiegow-all-on-4-w-polsce/

Zapraszamy Pacjentów na konsultację z lekarzem stomatologiem w celu zaplanowania leczenia, następnie na rozmowę z Opiekunem Pacjenta i omówienie kosztów leczenia.

15 lat Malo Clinic w Polsce = 15% rabatu na zabieg

 

Rozpocznij drogę do wymarzonego uśmiechu. Malo Clinic w Warszawie, w Szczecinie i w Gdyni

T: +48 (22) 393 63 33

T: 516 039 713

https://www.maloclinics.pl/kontakt/

Ceny zabiegów https://www.maloclinics.pl/cennik/

 

Uśmiech przed zabiegiem

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

Technik dentystyczny – czym się zajmuje?

Zapraszamy na rozmowę z Justyną Pióro, Koordynatorką laboratorium protetycznego w Malo Clinic. https://www.maloclinics.pl/personel/justyna-pioro/ Początki i Inspiracje: Co przyczyniło się do wyboru przez Panią zawodu technika protetyki stomatologicznej? Bezpośrednio po maturze nie byłam pewna, co chcę robić w życiu. Szukając inspiracji…

Posted on

Historia uśmiechu Ani i Jolanty

Historia uśmiechu i jeszcze piękniejszej przyjaźni W świecie stomatologii zdarzają się historie, które nie tylko odmieniają życie pacjentów, ale także łączą ich w niespodziewane przyjaźnie. Tak było w przypadku Pani Ani i Pani Jolanty, które przeszły metamorfozę swojego uśmiechu dzięki…

Posted on

15 lat wszczepiania implantów w Polsce!

W czerwcu świętujemy 15-lecie Malo Clinic w Polsce. Historia Malo Clinic to niezwykła podróż, która pokazuje, że determinacja i profesjonalizm pozwalają tworzyć niesamowite rzeczy. Malo Clinic to więcej niż klinika stomatologiczna – to miejsce, w którym przywracamy nadzieję i zmieniamy…

Posted on

15 lat zabiegów All-on-4® w Polsce

15 lat zabiegów All-on-4® w Polsce   15 lat temu Malo Clinic po raz pierwszy otworzyło drzwi swojej kliniki w Polsce. I niemal od razu zaczęliśmy przeprowadzać nasz najbardziej innowacyjny zabieg z zakresu implantologii: All-on-4®. To niesamowita technika, która pozwala…

Posted on

Technik dentystyczny – czym się zajmuje?

Zapraszamy na rozmowę z Justyną Pióro, Koordynatorką laboratorium protetycznego w Malo Clinic. https://www.maloclinics.pl/personel/justyna-pioro/ Początki i Inspiracje: Co przyczyniło się do…

Posted on

Historia uśmiechu Ani i Jolanty

Historia uśmiechu i jeszcze piękniejszej przyjaźni W świecie stomatologii zdarzają się historie, które nie tylko odmieniają życie pacjentów, ale także…