FB IG YT   LN  | EN

Protetyka

Malo Clinic

Nasza oferta

Malo Clinic jest nowoczesną kliniką. Nasz zespół to eksperci w wielu dziedzinach stomatologii- dzięki temu każdemu pacjentowi oferujemy kompleksowe leczenie w naszej klinice. Poznaj naszą ofertę!

Protetyka

 

Efekt pracy lekarza protetyka to estetyczny uśmiech pacjenta oraz powrót pełnej funkcjonalności jamy ustnej w zakresie żucia i fonetyki. 

 

Protetyka jest ukoronowaniem procesu leczenia z zakresu chirurgii, implantologii, endodoncji, stomatologii odtwórczej, ortodoncji i periodontologii. Przywrócenie pełnej funkcji i estetyki realizowane jest na dwa sposoby: przez rekonstrukcję zniszczonych zębów własnych lub, w przypadku utraty zębów naturalnych, przez uzupełnienie braków zębowych za pomocą uzupełnień protetycznych (pojedynczych, częściowych lub całkowitych).

 

Lekarze protetycy ściśle współpracują z technikami ceramistami i akrylistami z laboratorium protetycznego MALO CLINIC, wyspecjalizowanymi w wykonywaniu uzupełnień protetycznych osadzanych na implantach, jak i naturalnych zębach. Prace protetyczne wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, przy zachowaniu wszelkich standardów klinicznych i z dbałością o detale.

 

Zwykle w pierwszej fazie leczenia wykonywane są wyciski, będące nośnikiem informacji dla laboratorium protetycznego. W oparciu o wykonany wycisk przygotowywany jest plan leczenia oraz projekt, będący wizualizacją przewidywanego efektu dla pacjenta. Na tej podstawie tworzone jest tymczasowe uzupełnienie z akrylu bądź kompozytu, które umożliwia szybkie odtworzenie funkcji żucia, zapewnia wystarczający komfort estetyczny i służy pacjentowi do czasu przygotowania trwałego uzupełnienia ostatecznego, umożliwiając w międzyczasie lekarzowi protetykowi wykonywanie niezbędnych korekt uzupełnienia dla uzyskania satysfakcjonującego obie strony efektu.

 

Obecnie ten dział stomatologii dynamicznie się rozwija dzięki postępującej cyfryzacji.

 

 

Główne zadania

  • Odbudowa uszkodzonych zębów
    Odbudowa zęba za pomocą korony protetycznej możliwa jest w sytuacji, gdy jego korzeń/korzenie są w dobrym stanie i dokonano wcześniejszej odbudowy brakujących tkanek zrębu zęba. Przy planowaniu i wykonaniu uzupełnień protetycznych wykorzystywane są techniki komputerowe gwarantujące precyzję wykonania i wysoką estetykę pracy końcowej. Korony w MALO CLINIC wykonywane są głównie na bazie tlenku aluminium lub tlenku cyrkonu. W niektórych sytuacjach wykonuje się korony metalowo-ceramiczne. W przypadku niewielkich uszkodzeń zęba lub w celu poprawy estetyki można zastosować licówki – bardzo cienkie płatki porcelany, które pozwalają w znacznym stopniu skorygować niedoskonałości związane z kształtem zęba czy jego kolorem.
  • korony i mosty mocowane na implantach
    W przypadku utraty zęba lub konieczności jego usunięcia z powodu zbyt dużego zniszczenia tkanek, mając na uwadze niedogodności wynikające ze stosowania protez ruchomych, proponujemy zwykle rozwiązanie, jakim jest zastosowanie mostów opartych na zębach własnych. W takim przypadku zęby sąsiadujące z luką (filarowe) muszą zostać odpowiednio przygotowane poprzez szlifowanie. Jeżeli potencjalne zęby filarowe są zdrowe, a w miejscu braku zębowego ilość kości jest wystarczająca, idealnym rozwiązaniem jest implant. Na implantach możemy odbudować pojedyncze zęby, a w przypadku rozleglejszych braków zamocować stały most.

 

Pacjentom bezzębnym MALO CLINIC oferuje MALO CLINIC PROTOCOL, którego składową stanowi technika chirurgiczna All-on-4™. Celem pełnego protokołu jest możliwość zamocowania już w dniu zabiegu stałego mostu opartego zaledwie na 4 implantach. Most ten – tzw. MALO CLINIC Bridge – umożliwia natychmiastowe przywrócenie pacjentowi funkcji żucia i estetyki dzięki ścisłej współpracy między zespołem chirurgów i protetyków już na wczesnym etapie planowania zabiegu. MALO CLINIC Bridge na całym świecie jest uznawany za najbardziej zaawansowany most stały, który oprócz przywrócenia pełnego uzębienia zastępuje również dziąsła, umożliwiając tym samym przywrócenie estetyki zarówno w zakresie uzębienia, jak i tkanek miękkich. Taka forma zapewnia także pacjentowi łatwiejsze utrzymanie higieny, a z czasem poprawę fonetyki. Istnieją różne formy mostu MALO CLINIC Bridge. Od pełnoakrylowego mostu tymczasowego, po most docelowy z tytanu i akrylu lub tytanu i ceramiki. Pacjent może dostosować wersję mostu ostatecznego do swoich potrzeb, wymagań estetycznych i możliwości finansowych.

Nie czekaj i umów wizytę!

Telefonicznie

Nasza recepcja jest czynna od poniedziałku do piatku w godz. 08:00‑20:00

Użyj formularza

Wybierz datę, godzinę i umów wizytę w terminie, który Ci odpowiada.

Napisz do nas

Wyślij nam wiadomość email i znajdziemy dla Ciebie odpowiedni termin.