FB IG YT   LN  | EN

Recovery stomatology

Malo Clinic

Nasza oferta

Malo Clinic jest nowoczesną kliniką. Nasz zespół to eksperci w wielu dziedzinach stomatologii- dzięki temu każdemu pacjentowi oferujemy kompleksowe leczenie w naszej klinice. Poznaj naszą ofertę!

Stomatologia
odtwórcza

 

Stomatologia odtwórcza zajmuje się odbudową zębów uszkodzonych w wyniku procesów próchnicowych, urazów mechanicznych czy dotkniętych zaburzeniami rozwojowymi. Stomatologia estetyczna ma na celu przywrócenie naturalnego lub pożądanego przez pacjenta kształtu i koloru zębów. Oba pojęcia obecnie często stosowane są wymiennie.

 

Próchnica to choroba bakteryjna, do której rozwoju przyczynia się niewłaściwa higiena jamy ustnej oraz dieta bogata w produkty z wysoką zawartością cukrów. Nieleczona może doprowadzić do złamań w obrębie tkanek twardych zębów, w konsekwencji choroby miazgi zęba oraz stany zapalne tkanek okołowierzchołkowych, a w dalszej perspektywie nawet  choroby serca, nerek i stawów.

 

Do uszkodzeń niepróchnicowych z kolei może dochodzić w wyniku urazów, parafunkcji (szkodliwych nawyków), diety bogatej w kwasy, niektórych chorób ogólnoustrojowych (bulimia, refluks), zaburzeń zwarciowych lub niewłaściwych technik szczotkowania.

 

Rekonstrukcje zębów wykonujemy zwykle w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu procedura leczenia jest całkowicie bezbolesna. Dzięki zastosowaniu wysoce estetycznych, nowoczesnych materiałów osiągnięty rezultat polega na perfekcyjnym dopasowaniu odbudowy do koloru zęba pacjenta lub, jeśli jest to konieczne, na jego zmianie.

 

Wykonane wypełnienie powinno nie tylko odtwarzać prawidłową estetykę zęba pod względem kształtu i koloru, ale i przywracać funkcję zęba, odbudowując jego anatomię.

 

Osiągnięcie takiego efektu możliwe jest przede wszystkim dzięki wiedzy i zdolnościom manualnym lekarza, który takie leczenie przeprowadza.

 

 

Główne zadania

 • Odbudowa zębów ze zmianami próchnicowymi
  Próchnica szczególnie często rozwija się w bruzdach powierzchni żujących zębów bocznych, na powierzchniach stycznych i okolicy przyszyjkowej. Leczenie polega na usunięciu chorobowo zmienionej części tkanek zęba i ich odbudowie, najczęściej przy użyciu materiałów kompozytowych
 • Odbudowa zębów uszkodzonych mechanicznie i zamykanie diastem
  Niektóre zaburzenia budowy korony zęba, np. zęby stożkowe, mają podłoże genetyczne. Zaburzenie to dotyczy zwykle bocznych siekaczy szczęki, które charakteryzują się wówczas mniejszymi niż normalnie rozmiarami i trójkątną koroną.
  Diastema to szparowata przestrzeń miedzy centralnymi siekaczami, która niekiedy przeszkadza pacjentom w komfortowym, swobodnym uśmiechu. Do jej zamknięcia możemy użyć materiałów kompozytowych, licówek ceramicznych lub przeprowadzić leczenie ortodontyczne.
 • Usuwanie przebarwień
  Kolor zębów jest cechą indywidualną, natomiast przebarwienia powstają w wyniku działania czynników zewnętrznych (jak palenie tytoniu, picie kawy, spożywanie barwiącego pożywienia) i wewnętrznych (przyjmowanie w okresie formowania się zębów zbyt dużych dawek fluoru czy niektórych antybiotyków).

 

 

Wybielanie jest zabiegiem, który może rozjaśnić naturalny kolor zębów. Procedurę przeprowadzamy w gabinecie stomatologicznym lub w domu, ale każdorazowo po wcześniejszej konsultacji z lekarzem dentystą, polegającej na ocenie stanu zdrowia jamy ustnej. Przed zabiegiem konieczne jest oczyszczenie zębów z osadów i kamienia nazębnego przez higienistkę. Najbardziej powszechną metodą jest wybielanie nakładkowe. Zwykle trwa około 2 tygodni i w celu jego przeprowadzenia wykorzystywane są specjalne szyny przygotowywane indywidualnie dla każdego pacjenta, do których nakładany jest żel o stężeniu środka wybielającego dobranym przez lekarza.

 

W przypadku zębów po leczeniu kanałowym zabieg wybielania musi być wykonany przez lekarza dentystę w klinice, ponieważ konieczne jest bezpośrednie wprowadzenia materiału wybielającego do wnętrza zęba.

Nie czekaj i umów wizytę!

Telefonicznie

Nasza recepcja jest czynna od poniedziałku do piatku w godz. 08:00‑20:00

Użyj formularza

Wybierz datę, godzinę i umów wizytę w terminie, który Ci odpowiada.

Napisz do nas

Wyślij nam wiadomość email i znajdziemy dla Ciebie odpowiedni termin.