FB IG YT   LN  | EN

Mój tato wreszcie zaczął się uśmiechać

Pan Grzegorz trafił do MALO CLINIC w poszukiwaniu alternatywy dla używanej protezy, która nie spełniała jego oczekiwań. Wiele lat temu stracił wszystkie zęby w szczęce oraz w tylnej części dolnego łuku zębowego.

Przez wiele lat p. Grzegorz miał kłopoty z gryzieniem i żuciem pokarmów, braki w uzębieniu były przyczyną między innymi problemów z układem pokarmowym. Osoby, które mają problemy z gryzieniem i przeżuwaniem jedzenia, szybciej od innych przybierają na wadze.

W Malo Clinic w Warszawie, podczas konsultacji, lek. stom. Martyna Gałek, po wykonaniu  podstawowych badań – obrazowanie radiologiczne (pantomogram i tomografia komputerowa)

zarekomendowała Pacjentowi w szczęce zabieg techniką All-on-4 według protokołu Malo Clinic.

Dzień zabiegu podzielony jest na 2 części: w pierwszej części -chirurgicznej, chirurg stomatologiczny wszczepia w odpowiedniej pozycji 4 implanty, w drugiej części dnia – protetycznej, lekarz protetyk pobiera wyciski, następnie przymierza most, są to tzw. przymiarki i pod koniec dnia przykręca do implantów most Malo Clinic Bridge. Most tymczasowy jest wykonywany w laboratorium protetycznym w Malo Clinic.

Warto wiedzieć, że kłopoty z gryzieniem i żuciem pokarmów osłabiają organizm.

Proces trawienia rozpoczyna się w jamie ustnej – to tutaj zachodzi proces rozdrabniania i mielenia pokarmu, jak również łączenia ze śliną. Jeśli mamy braki w uzębieniu to proces żucia jest zaburzony. Duże kęsy pokarmu – zalegają w żołądku i w jelicie cienkim, obciążają układ trawienny. Niestrawione resztki zaczynają gnić i fermentować co może powodować zgagę, wzdęcia, zaparcia.

Warto pamiętać, że poszczególne zęby odgrywają ważne funkcje: siekacze odpowiadają za odgryzanie i cięcie jedzenia, przesuwają go do tylnej części jamy ustnej. Kły służą do chwytania potraw i rwania na kawałki. Zęby przedtrzonowe i trzonowe rozdrabniają pokarm.

Osoby, które mają problemy z gryzieniem twardych pokarmów, np. surowych owoców, warzyw, pełnoziarnistego pieczywa, najczęściej eliminują je z codziennej diety, pozbawiając swój organizm cennych składników odżywczych. W rezultacie jeszcze bardziej osłabiają tempo przemiany materii i narażają się na niedobory mikropierwiastków.

Pacjenci jedzą szybko i pochłaniają duże kęsy, przez co nieświadomie zjadają zbyt obfite posiłki. Ponieważ dopiero po 15-20 minutach ośrodek sytości w mózgu odbiera sygnał o tym, że jesteśmy najedzeni i wycisza uczucie łaknienia. Badania wykazują, iż osoby, które jedzą powoli i dokładnie gryzą i przeżuwają pokarm, spożywają mniej kalorii i czują się szybciej najedzone.

Dlatego tak ważne, jest uzupełnienie nawet najdrobniejszych ubytków zębowych.

W przypadku braku 1 zęba to proste wystarczy 1 implant + korona. W sytuacja bezzębia w szczęce lub/i w żuchwie idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie metody All-on-4, most na 4 implantach. Doświadczony chirurg wszczepia w odpowiedniej pozycji 4 implanty do których jeszcze tego samego dnia jest przykręcany most tymczasowy, wykonany w laboratorium protetycznym w Malo Clinic.

link do pełnej metamorfozy p. Grzegorza znajduje się na stronie ddtvn https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/profilaktyka-zdrowia/malo-clinic-grzegorz-grzywaczewski-przeszedl-metamorfoze-5646245

po metamorfozie
p. Grzegorz po metamorfozie z żoną

Uśmiech przed zabiegiem

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

15 lat wszczepiania implantów w Polsce!

W czerwcu świętujemy 15-lecie Malo Clinic w Polsce. Historia Malo Clinic to niezwykła podróż, która pokazuje, że determinacja i profesjonalizm pozwalają tworzyć niesamowite rzeczy. Malo Clinic to więcej niż klinika stomatologiczna – to miejsce, w którym przywracamy nadzieję i zmieniamy…

Posted on

15 lat zabiegów All-on-4® w Polsce

15 lat zabiegów All-on-4® w Polsce   15 lat temu Malo Clinic po raz pierwszy otworzyło drzwi swojej kliniki w Polsce. I niemal od razu zaczęliśmy przeprowadzać nasz najbardziej innowacyjny zabieg z zakresu implantologii: All-on-4®. To niesamowita technika, która pozwala…

Posted on

DZIEŃ OTWARTY 15 lat Malo Clinic w Polsce

15-lecie Malo Clinic w Polsce. Zapraszamy na dzień otwarty do Malo Clinic w Warszawie!    Świętuj z nami 15-lecie Malo Clinic i przyjdź na Dzień Otwarty! W Malo Clinic wierzymy, że każdy uśmiech ma swoją historię, dlatego tym razem chcemy…

Posted on

Jestem wolna! Historia uśmiechu Ani Kurpik

KAŻDY UŚMIECH MA SWOJĄ HISTORIĘ. Malo Clinic 15 lat w Polsce. Wyjście z najgorszych życiowych sytuacji i przekucie ich w siłę, wymaga ogromnej odwagi. I tej odwagi nie można na pewno odmówić naszej kolejnej pacjentce, Pani Annie. Kobieta, która przeszła…