FB IG YT   LN  | EN

Mój tato wreszcie zaczął się uśmiechać

Pan Grzegorz trafił do MALO CLINIC w poszukiwaniu alternatywy dla używanej protezy, która nie spełniała jego oczekiwań. Wiele lat temu stracił wszystkie zęby w szczęce oraz w tylnej części dolnego łuku zębowego.

Przez wiele lat p. Grzegorz miał kłopoty z gryzieniem i żuciem pokarmów, braki w uzębieniu były przyczyną między innymi problemów z układem pokarmowym. Osoby, które mają problemy z gryzieniem i przeżuwaniem jedzenia, szybciej od innych przybierają na wadze.

W Malo Clinic w Warszawie, podczas konsultacji, lek. stom. Martyna Gałek, po wykonaniu  podstawowych badań – obrazowanie radiologiczne (pantomogram i tomografia komputerowa)

zarekomendowała Pacjentowi w szczęce zabieg techniką All-on-4 według protokołu Malo Clinic.

Dzień zabiegu podzielony jest na 2 części: w pierwszej części -chirurgicznej, chirurg stomatologiczny wszczepia w odpowiedniej pozycji 4 implanty, w drugiej części dnia – protetycznej, lekarz protetyk pobiera wyciski, następnie przymierza most, są to tzw. przymiarki i pod koniec dnia przykręca do implantów most Malo Clinic Bridge. Most tymczasowy jest wykonywany w laboratorium protetycznym w Malo Clinic.

Warto wiedzieć, że kłopoty z gryzieniem i żuciem pokarmów osłabiają organizm.

Proces trawienia rozpoczyna się w jamie ustnej – to tutaj zachodzi proces rozdrabniania i mielenia pokarmu, jak również łączenia ze śliną. Jeśli mamy braki w uzębieniu to proces żucia jest zaburzony. Duże kęsy pokarmu – zalegają w żołądku i w jelicie cienkim, obciążają układ trawienny. Niestrawione resztki zaczynają gnić i fermentować co może powodować zgagę, wzdęcia, zaparcia.

Warto pamiętać, że poszczególne zęby odgrywają ważne funkcje: siekacze odpowiadają za odgryzanie i cięcie jedzenia, przesuwają go do tylnej części jamy ustnej. Kły służą do chwytania potraw i rwania na kawałki. Zęby przedtrzonowe i trzonowe rozdrabniają pokarm.

Osoby, które mają problemy z gryzieniem twardych pokarmów, np. surowych owoców, warzyw, pełnoziarnistego pieczywa, najczęściej eliminują je z codziennej diety, pozbawiając swój organizm cennych składników odżywczych. W rezultacie jeszcze bardziej osłabiają tempo przemiany materii i narażają się na niedobory mikropierwiastków.

Pacjenci jedzą szybko i pochłaniają duże kęsy, przez co nieświadomie zjadają zbyt obfite posiłki. Ponieważ dopiero po 15-20 minutach ośrodek sytości w mózgu odbiera sygnał o tym, że jesteśmy najedzeni i wycisza uczucie łaknienia. Badania wykazują, iż osoby, które jedzą powoli i dokładnie gryzą i przeżuwają pokarm, spożywają mniej kalorii i czują się szybciej najedzone.

Dlatego tak ważne, jest uzupełnienie nawet najdrobniejszych ubytków zębowych.

W przypadku braku 1 zęba to proste wystarczy 1 implant + korona. W sytuacja bezzębia w szczęce lub/i w żuchwie idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie metody All-on-4, most na 4 implantach. Doświadczony chirurg wszczepia w odpowiedniej pozycji 4 implanty do których jeszcze tego samego dnia jest przykręcany most tymczasowy, wykonany w laboratorium protetycznym w Malo Clinic.

link do pełnej metamorfozy p. Grzegorza znajduje się na stronie ddtvn https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/profilaktyka-zdrowia/malo-clinic-grzegorz-grzywaczewski-przeszedl-metamorfoze-5646245

po metamorfozie
p. Grzegorz po metamorfozie z żoną

Uśmiech przed zabiegiem

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

Casting Metamorfozy Uśmiechu

Casting zakończył się w dniu 4.02.2024 Dziękujemy za zaufanie. Otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń. Do końca lutego, maksymalnie do 7.03.24 zostanie wybrana 4 finalistów. 1 etap – redakcja DDTVN wybiera ok. 30-40 kandydatów, 2 etap – wybrane osoby zostaną zaproszone do…

Posted on

Uśmiech, jak wygrana na loterii.

Pan Rafał od zawsze był duszą towarzystwa. Uwielbiał się śmiać i chętnie rozbawiał innych. Niestety – nieszczęśliwy wypadek sprawił, że jego życie zupełnie się zmieniło, a on z dnia na dzień niemal przestał się uśmiechać. Udział w Metamorfozach Uśmiechu z…

Posted on

Zaawansowana paradontoza, w konsekwencji utrata zębów

Zapalenie przyzębia dotyka osób w każdym wieku, a nieleczone może prowadzić do całkowitej utraty zębów. Z problemem tzw. paradontozy zmagają się również młode osoby. Paradontoza prowadzi do niszczenia struktur, które odpowiadają za utrzymanie zębów. Najczęstszym powodem pojawienia się tego schorzenia…

Posted on

Uśmiech, który zmienił wszystko

Uśmiech potrafi wyrazić więcej niż jakiekolwiek słowa. Jednak co zrobić, kiedy ten uśmiech znika i staje się największym z kompleksów? Barbara miała w swoim życiu już wszystko: rodzinę, miłość, przyjaźń, pracę, którą lubiła. Miała wszystko, a jednak nie mogła w…

Posted on

Casting Metamorfozy Uśmiechu

Casting zakończył się w dniu 4.02.2024 Dziękujemy za zaufanie. Otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń. Do końca lutego, maksymalnie do 7.03.24 zostanie…