FB IG YT   LN  | EN

21.09.2023

Odzyskała piękny uśmiech i wreszcie pożegnała się z protezą zębową !

Szansa na piękny uśmiech


Pani Patrycja jest młodą i odważną kobietą. Jej najbliższe osoby kochają jej uśmiech, jednak ze względu na korzystanie z protezy zębowej czasem jest skrywany i ograniczany do minimum. Zgłoszenie się do Malo Clinic było niezwykłą szansą na przywrócenie utraconego uśmiechu.
Pani Patrycja użytkuje protezę całkowitą w szczęce – oznacza to, że w łuku górnym nie posiada żadnego zęba. Pierwsze zęby zostały usunięte już w nastoletnim wieku, ból i strach jakie wywołały wizyty zniechęciły naszą Pacjentkę do wizyt u stomatologa. Duże stany zapalne spowodowały nawet uwidocznienie ropnia na twarzy co wymagało interwencji lekarzy dentystów i usunięcia kolejnych zębów.
Proteza zębowa przeszkadzała naszej pacjentce w codziennych czynnościach – jedzenie i spotkania towarzyskie były wyzwaniem. Dodatkowo nie raz zdarzało się, że proteza pękała w najmniej odpowiednim momencie np. w trakcie pracy. Naprawa takiego pęknięcia oraz wizyta były rozłożone w czasie co dezorganizowało codzienność naszej bohaterki.

Konsultacja – stomatolog Warszawa

Pani Patrycja w Malo Clinic swoją podróż zaczęła od konsultacji lekarskiej, podczas której zostały wykonane wszystkie niezbędne badania potrzebne do zaplanowania leczenia i zaproponowania możliwości uzupełnienia braków zębowych. W tym celu w naszej klinice została wykonana tomografia, a także zdjęcie panoramiczne RTG wszystkich zębów – badania obrazowe pozwalają ocenić struktury niewidoczne gołym okiem w badaniu stomatologicznym – ilość i jakość kości, stany zapalne, obecność infekcji czy chorób przyzębia. Następnie lekarz wykonał badanie wewnątrz i zewnątrz ustne. U Pani Patrycji zaplanowano leczenie techniką All-on-4 zgodnie z Malo Clinic Protocol.

                                                                                                                       

All-on-4®

Zabieg All-on-4® to innowacyjne podejście do odbudowy uzębienia, które przynosi ogromną ulgę pacjentom cierpiącym z powodu bezzębia lub stanu zębów, który nie nadaje się do konwencjonalnego leczenia. Główną zaletą tego zabiegu jest możliwość przywrócenia pacjentom pięknego i funkcjonalnego uśmiechu, przy minimalnym dyskomforcie i krótkim czasie rekonwalescencji.

Zabieg polega na wszczepieniu czterech implantów zębowych w odpowiednich pozycjach, co pozwala na pewne i trwałe zakotwiczenie mostu protetycznego. To rozwiązanie zapewnia pacjentom natychmiastowy efekt, ponieważ w dniu zabiegu przykręcany jest most tymczasowy, który po 6 miesiącach zostaje zastąpiony mostem ostatecznym. Oba mosty są nie tylko funkcjonalne, ale także estetycznie przypominają naturalne zęby, pozwalając pacjentom odzyskać pewność siebie i radość z życia.

Zęby w 1 dzień

Niezwykle istotnym atutem tej techniki jest fakt, że nie wymaga ona przeszczepu kości, co często bywało konieczne w tradycyjnych metodach odbudowy zębów. Dzięki temu zabieg All-on-4® jest dostępny dla większej liczby pacjentów, a także skraca czas trwania procedury. Ponadto, most protetyczny jest przykręcany na stałe do implantów, co eliminuje potrzebę korzystania z kleju lub innych środków trzymających. To nie tylko wygodniejsze dla pacjentów, ale także bardziej higieniczne i komfortowe.

Kolejną zaletą tego zabiegu jest fakt, że most nie zasłania podniebienia, co pozwala pacjentom na pełniejsze doznawanie smaków i unikanie nieprzyjemnych odruchów wymiotnych, które czasami występują przy stosowaniu ruchomych protez zębowych.

Implanty Warszawa

Pani Patrycja w dolnym łuku posiadała część swoich zębów, jednak w odcinkach bocznych były znaczne braki – w związku z tym w tym miejscu na etapie planowania leczenia zostao zaplanowanie wszczepienie pojedynczych implantów. Zęby zostały przeleczone z ubytków próchnicowych.

                                                                                             

 

METAMORFOZA UŚMIECHU MALO CLINIC w DDTVN

Cały materiał Metamorfozy Uśmiechu Pani Patrycji znajduje się tutaj:

https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/w-wieku-16-lat-stracila-wszystkie-gorne-zeby-niesamowite-jak-wyglada-teraz-st7353764

1 dzień zabiegu, uśmiech na lata

Malo clinic, z 25-letnim doświadczeniem w natychmiastowej rehabilitacji pacjentów bezzębnych, jest godnym zaufania partnerem w przywracaniu zdrowego i pięknego uśmiechu. Dzięki technice All-on-4®, pacjenci mogą cieszyć się korzyściami tego innowacyjnego zabiegu i odzyskać swój uśmiech oraz pewność siebie.


W Malo Clinic zabiegi wykonujemy od 25 lat – teraz przygotowaliśmy z tej okazji coś specjalnego! Świętujemy hucznie 25 lat All-on-4 w Malo Clinic ! Sprawdź nasz cennik tutaj.

Malo Clinic Warszawa, Szczecin, Gdynia

Dowiedz się więcej u naszego konsultanta:

+48 22 393 63 33

Uśmiech przed zabiegiem

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

Uśmiech, który zmienił wszystko

Uśmiech potrafi wyrazić więcej niż jakiekolwiek słowa. Jednak co zrobić, kiedy ten uśmiech znika i staje się największym z kompleksów? Barbara miała w swoim życiu już wszystko: rodzinę, miłość, przyjaźń, pracę, którą lubiła. Miała wszystko, a jednak nie mogła w…

Posted on

Historia Pana Marcina

Zabieg w 1 dzień – droga do Uśmiechu Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wielki wpływ na nasze życie ma zdrowie jamy ustnej? Dla wielu osób, takich jak Pan Marcin, stan ich zębów miał ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania i jakości…

Posted on

25 lat koncepcji All-on-4® w Malo Clinic

ŚWIĘTUJEMY  25-lecie rewolucyjnej koncepcji leczenia, która zmienia życie pacjentów Malo Clinic – All-on-4®. z tej okazji obniżamy cenę zabiegów techniką All-on-4®  o 25% 1 DZIEŃ ZABIEGU UŚMIECH NA LATA Przez ostatnie ćwierć wieku ta innowacyjna metoda miała ogromny wpływ na…

Posted on

Historia Pana Marcina

Zabieg w 1 dzień – droga do Uśmiechu Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wielki wpływ na nasze życie ma zdrowie…