FB IG YT   LN  | EN

10.07.2023

Pełna odbudowa protetyczna zgryzu

Przemiana protetyczna Pacjenta w Malo Clinic – odbudowa estetyczna uśmiechu.

Dziś przedstawiamy efekty pracy specjalistki protetyki lek. dent. Martyny Gałek.

W Malo Clinic leczenie rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej podczas której lekarz planuje pełne leczenie oraz przedstawia możliwości dostosowane do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Na podstawie planu leczenia opiekun tworzy kosztorys.

Poznaj nasz cennik

 

Leczenie protetyczne jest niezwykle istotnym elementem do poprawy funkcjonalności oraz estetyki uśmiechu. Protetyczna odbudowa zębów przy użyciu koron i bondingu to skuteczne i popularne rozwiązanie, które pozwala przywrócić piękny i funkcjonalny uśmiech osobom z uszkodzonymi lub brakującymi zębami. Przed rozpoczęciem planowania leczenia konieczna była wizyta u higienistki stomatologicznej, która oczyściła zęby ze złogów kamienia oraz osadów.

U pacjenta zostały wykonane uzupełnienia protetyczne w formie koron w łuku górnym. W odcinkach bocznych zostały wykonane implanty, na których wykonano korony protetyczne w celu uzupełnienia braków zębowych. W łuku dolnym w odcinku przednim wykonano bonding, pełna odbudowa zgryzu pozwoliła przywrócić prawidłowe kontakty zgryzowe w jamie ustnej i wyeliminować przeciążenia przez które pacjenci często „zjadają swoje zęby” ścierając je podczas zaciskania, zgrzytania i ruchów żucia.

Czym są korony ceramiczne?

Korony to indywidualnie wykonane, trwałe nakładki, które zakładane są na istniejące zęby lub implanty. Korony stosuje się w przypadku zniszczonych zębów, które nie mogą być efektywnie odbudowane za pomocą plomb. Korony i licówki wykonane są z wytrzymałych materiałów, takich jak porcelana lub ceramika, co zapewnia im trwałość i odporność na codzienne użytkowanie. Dodatkowo, są one dostosowane we współpracy z lekarzem do oczekiwań wizualnych pacjenta, dzięki czemu może osiągnąć wymarzony kolor, kształt i wielkość zębów!

Czym różnią się korony od licówek?

Wiele osób często myli korony oraz licówki, jednak podczas wizyty lekarz oceni jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Pacjenta.

  • Korona to indywidualnie wykonana nakładka, która zakładana jest na istniejący ząb lub implant. Korony są stosowane głównie w przypadku zniszczonych lub osłabionych zębów, które nie mogą być skutecznie naprawione za pomocą tradycyjnych plomb. Korona doskonale odtwarza kształt i funkcję naturalnego zęba, zapewniając trwałe wsparcie i ochronę dla osłabionej struktury zęba.
  •  Licówka to cienka nakładka, która jest trwale przyklejana do przedniej powierzchni zęba w celu poprawy estetyki uśmiechu. Licówki są stosowane głównie do zmiany kształtu, wielkości, koloru lub usunięcia niepożądanych defektów, takich jak przebarwienia, nierówności lub niewielkie szczeliny między zębami. Wykonane są z cienkiej warstwy porcelany lub ceramiki, która jest trwała, odporna na przebarwienia i bardzo dobrze imituje naturalny wygląd zęba. Procedura licówek wymaga minimalnego przygotowania zębów, a po przyklejeniu licówki, pacjent otrzymuje natychmiastowy efekt w postaci pięknego uśmiechu.

Protetyczna odbudowa nie tylko przywraca estetykę uśmiechu, ale również poprawia funkcję żucia, co ma pozytywny wpływ na ogólne zdrowie jamy ustnej. Pacjenci, którzy przeszli odbudowę zębów tą metodą, mogą cieszyć się pełnym i zdrowym uśmiechem przez wiele lat.

Czym jest bonding?

Bonding, zwany również wiązaniem zęba, to technika stomatologiczna, w której stosuje się specjalny kompozytowy materiał do naprawy defektów zębów lub poprawy ich estetyki. Jest to popularna i stosunkowo niedroga metoda, która może być wykorzystywana w różnych przypadkach.

Procedura bondingu polega na aplikacji kompozytu, który jest plastycznym materiałem podobnym do żywicy, na powierzchnię zęba. Kompozyt jest dostępny w różnych odcieniach, co umożliwia dopasowanie go do naturalnego koloru zębów pacjenta. Przed rozpoczęciem procedury, ząb jest odpowiednio przygotowywany, a następnie na jego powierzchni aplikowany jest kompozyt. Dentysta dokładnie modeluje i formuje kompozyt, aby uzyskać pożądany kształt, rozmiar i estetykę.

Przemiana uśmiechu Pacjenta jest zachwycająca!


Jak dbać o uśmiech po leczeniu protetycznym?

Ważne jest regularne utrzymanie higieny jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa, aby dbać o zdrowie i trwałość odbudowanych zębów.

Skontaktuj się z Nami i dowiedz się jak może wyglądać twoje leczenie w Malo Clinic!

Kontakt do kliniki: tel. + 48 22 393 63 33

Uśmiech przed zabiegiem

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

DZIEŃ OTWARTY w Malo Clinic w Warszawie

15-lecie Malo Clinic w Polsce. Zapraszamy na dzień otwarty!    Świętuj z nami 15-lecie Malo Clinic i przyjdź na Dzień Otwarty! W Malo Clinic wierzymy, że każdy uśmiech ma swoją historię, dlatego tym razem chcemy pokazać Ci, jak te uśmiechy…

Posted on

Jestem wolna! Historia uśmiechu Ani Kurpik

KAŻDY UŚMIECH MA SWOJĄ HISTORIĘ. Malo Clinic 15 lat w Polsce. Wyjście z najgorszych życiowych sytuacji i przekucie ich w siłę, wymaga ogromnej odwagi. I tej odwagi nie można na pewno odmówić naszej kolejnej pacjentce, Pani Annie. Kobieta, która przeszła…

Posted on

15-lecie Malo Clinic w Polsce

Malo Clinic świętuje swoje 15-lecie w Polsce. Od momentu powstania w 1995 roku, nieustannie pomagamy naszym pacjentom przywracając im uśmiech. Wprowadzając innowacyjne techniki leczenia (m.in. All-on-4®), staliśmy się liderem w dziedzinie implantologii i rehabilitacji stomatologicznej. historia Malo Clinic Historia Malo…

Posted on

Malo Clinic w Szczecinie

Rok współpracy z Excelmed!  Punkt konsultacyjny Malo Clinic w Szczecinie. To już rok naszej owocnej współpracy z Excelmed – profesjonalną kliniką stomatologiczną w Szczecinie. Wszystko po to, by nasi pacjenci mogli spełniać swoje marzenia o pięknym uśmiechu.  All-on-4® to wyjątkowy…

Posted on

15-lecie Malo Clinic w Polsce

Malo Clinic świętuje swoje 15-lecie w Polsce. Od momentu powstania w 1995 roku, nieustannie pomagamy naszym pacjentom przywracając im uśmiech.…

Posted on

Malo Clinic w Szczecinie

Rok współpracy z Excelmed!  Punkt konsultacyjny Malo Clinic w Szczecinie. To już rok naszej owocnej współpracy z Excelmed – profesjonalną…