FB IG YT   LN  | EN

Uśmiech, jak wygrana na loterii.

Pan Rafał od zawsze był duszą towarzystwa. Uwielbiał się śmiać i chętnie rozbawiał innych. Niestety – nieszczęśliwy wypadek sprawił, że jego życie zupełnie się zmieniło, a on z dnia na dzień niemal przestał się uśmiechać. Udział w Metamorfozach Uśmiechu z Malo Clinic był dla niego ostatnią szansą. 

 

Pan Rafał razem z żoną wychowuje dwoje dzieci, prowadzą spokojne życie. Nie brakuje im niczego – poza uśmiechem Pana Rafała. Nieszczęśliwy wypadek zmienił życie nie tylko jego, ale i całej jego rodziny.

    • Tata rzadko się uśmiecha, wstydzi się swojego uśmiechu. – przyznaje ze smutkiem jego córka, Wiktoria.

Leczenie bezzębia

Do wypadku doszło, kiedy Pan Rafał pracował na budowie. Podczas jednego z zadań, które wykonywał wcześniej wielokrotnie, ciężka drewniana deska uderzyła go prosto w górną szczękę tak mocno, że stracił przytomność. Po wizycie w szpitalu wiedział już, że wypadek nie skończy się dobrze. Lekarze od razu powiedzieli, że chociaż nie stracił zębów od razu, to korzenie zostały poważnie uszkodzone i z czasem zęby zaczną po prostu wypadać. Tak też się stało. Na początku pan Rafał próbował je ratować, jednak kolejne wizyty u dentysty nie przyniosły żadnych rezultatów. Stracił niemal wszystkie zęby w górnej szczęce.

 

Z człowieka, który był duszą towarzystwa, stał się samotnikiem i przestał się uśmiechać. Odczuła to cała jego rodzina, która musiała patrzeć na jego cierpienie. Pan Rafał wstydził się swoich zębów, a właściwie ich braku. Szukanie pracy, nawiązywanie nowych znajomości i kontaktów – to wszystko było dla niego bardzo stresujące. Czuł, że wszyscy go oceniają i szufladkują, przypisując mu najgorsze cechy. Stracił radość życia.

 

Zabieg w Malo Clinic

Kiedy Pan Rafał pojawił się w dniu zabiegu w Malo Clinic był podekscytowany i zdenerwowany. Na szczęście, tak jak na wszystkich naszych pacjentów, spokój i uśmiech dr Anny Grabowskiej, zadziałał na niego jak zaklęcie. Przespał niemal cały zabieg.

 

W górnym łuku ze względu na liczne braki zębowe został wykonany zabieg Malo Clinic Protocol techniką All‑on‑4®. Jest to innowacyjna koncepcja rehabilitacji, która w jeden dzień i bez przeszczepu kości pozwala bezzębnym pacjentom uzyskać nowe, stałe zęby, wyglądające i funkcjonujące jak naturalne uzębienie.

 

Pierwszą część chirurgiczną zabiegu wykonała doktor Anna Grabowska, zabieg polegał na  na precyzyjnym umieszczeniu czterech implantów zaprojektowanych tak, by można było ich użyć nawet u pacjentów ze znacznym zanikiem kości. 4 implanty, służą jako podpora do mostu protetycznego.

 

Następnie częścią protetyczną zabiegu zajęła się doktor Izabela Rajca. Część protetyczna to wykonaniem mostu Malo Clinic Bridge™, który po kilku godzinach po zabiegu, został przykręcony na stałe do implantów, co uniemożliwiło jego wypadanie lub przesuwanie, most pozwala  Pacjentowi na pełną funkcjonalność już od pierwszego dnia.

 

W dolnym łuku, z obu stron Pacjentowi brakowało przedtrzonowców, zespół chirurgiczny zdecydował o uzupełnieniu ich pojedynczymi implantami, a nasza protetyczka Izabela Rajca zadbała o naturalny wygląd całości wykonując odbudowę kompozytową.

 

Dzięki kompleksowemu podejściu i zaawansowanym rozwiązaniom, Pan Rafał cieszy się teraz nie tylko pięknym uśmiechem, ale także pewnością siebie.

 

Przed gabinetem czekała na niego zniecierpliwiona rodzina. Nie mogli się doczekać jego widoku, tyle czasu musieli przecież już czekać na jego uśmiech! Radości nie było końca.

  • Wygrałem na loterii. – powiedział po wszystkim pan Rafał.

więcej o zabiegu techniką ALl-on-4  = https://www.maloclinics.pl/all-on-4/

 

link do materiału w DDTVN https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/metamorfoza-usmiechu-rafala-i-luizy-st7709464

przed zabiegiem All-on-4

po zabiegu w 1 dzień

Uśmiech przed zabiegiem

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

Casting Metamorfozy Uśmiechu

Casting zakończył się w dniu 4.02.2024 Dziękujemy za zaufanie. Otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń. Do końca lutego, maksymalnie do 7.03.24 zostanie wybrana 4 finalistów. 1 etap – redakcja DDTVN wybiera ok. 30-40 kandydatów, 2 etap – wybrane osoby zostaną zaproszone do…

Posted on

Uśmiech, jak wygrana na loterii.

Pan Rafał od zawsze był duszą towarzystwa. Uwielbiał się śmiać i chętnie rozbawiał innych. Niestety – nieszczęśliwy wypadek sprawił, że jego życie zupełnie się zmieniło, a on z dnia na dzień niemal przestał się uśmiechać. Udział w Metamorfozach Uśmiechu z…

Posted on

Zaawansowana paradontoza, w konsekwencji utrata zębów

Zapalenie przyzębia dotyka osób w każdym wieku, a nieleczone może prowadzić do całkowitej utraty zębów. Z problemem tzw. paradontozy zmagają się również młode osoby. Paradontoza prowadzi do niszczenia struktur, które odpowiadają za utrzymanie zębów. Najczęstszym powodem pojawienia się tego schorzenia…

Posted on

Uśmiech, który zmienił wszystko

Uśmiech potrafi wyrazić więcej niż jakiekolwiek słowa. Jednak co zrobić, kiedy ten uśmiech znika i staje się największym z kompleksów? Barbara miała w swoim życiu już wszystko: rodzinę, miłość, przyjaźń, pracę, którą lubiła. Miała wszystko, a jednak nie mogła w…

Posted on

Casting Metamorfozy Uśmiechu

Casting zakończył się w dniu 4.02.2024 Dziękujemy za zaufanie. Otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń. Do końca lutego, maksymalnie do 7.03.24 zostanie…