FB IG YT   LN  | EN

Uśmiech, który zmienił wszystko

Uśmiech potrafi wyrazić więcej niż jakiekolwiek słowa.

Jednak co zrobić, kiedy ten uśmiech znika i staje się największym z kompleksów? Barbara miała w swoim życiu już wszystko: rodzinę, miłość, przyjaźń, pracę, którą lubiła. Miała wszystko, a jednak nie mogła w pełni się tym cieszyć. Bo jak można cieszyć się w pełni wtedy, kiedy wstydzisz się swojego uśmiechu?

Kiedy Barbara zgłosiła się na pierwszą konsultację do Malo Clinic miała tylko jeden cel: odzyskać uśmiech, by znowu cieszyć się życiem. Wiedziała, że jest gotowa na wszystko. A my wiedzieliśmy, że zrobimy wszystko, by mogła znowu uśmiechać się tak szeroko, jak tego pragnie. 

Barbara pracuje na kolei, jest szczęśliwą matką i partnerką. Najbliżsi mówią o niej: ciepła, zawsze gotowa do pomocy, pełna miłości, otwarta, zabawna, dobra. A jednak było coś, co powstrzymywało ją przed tym, by być szczęśliwą. 

Problemy z zębami zaczęły się u Barbary chwilę po porodzie. Nagle stan jej uzębienia gwałtownie się pogorszył, a każda wizyta u dentysty była kolejnym ciosem. Plomby kruszyły się i wypadały. Barbara raz po raz zmieniała stomatologów. Miała wrażenie, że zamiast poprawy, wizyty sprawiały, że było tylko coraz gorzej. W końcu była zmuszona zdecydować się na protezę. Proteza była ostatecznością i całkowicie przekreśliła marzenia Barbary o zdrowym, pełnym uśmiechu. Kobieta długo odmawiała jej noszenia – nic dziwnego, była niewygodna i utrudniała jej codzienne funkcjonowanie. Zabieg w Malo Clinic był dla Barbary ostatnią deską ratunku. 

Odbudowa zębów w 1 dzień w Malo Clinic.

Pani Barbara umówiła się na pierwszą konsultację do lek. dent. Dominiki Łukiewicz. Doktor po badaniu pacjentki, oceny jamy ustnej, wykonaniu zdjęć i tomografii komputerowej, zakwalifikowała Panią Barbarę do zabiegu techniką All-on-4® według protokołów Malo Clinic.

W górnym łuku pozostałe zęby Pacjentki  nie nadawały się do leczenia, dlatego doktor podjęła decyzję o ich usunięciu i wszczepieniu 4 implantów właśnie techniką All-on-4®, następnie osadzeniu pełnego łuku zębowego – mostu na implantach.

Konsultacja przed zabiegiem.

Panie spotkały się jeszcze na godziną wizytę przygotowującą do zabiegu, tydzień wcześniej, aby ustalić kształt i kolor nowych zębów oraz na sprawdzenie wyników badań. Na pierwszej konsultacji Pani Barbara otrzymała skierowanie na wykonanie morfologii, badania są niezbędne do sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Wyniki badań były bardzo dobre, Pani Barbara wybrała kolor zębów o ton jaśniejszy od jej własnych, większe i bardziej widoczne, ale nadal pasujące do jej rysów twarzy oraz do dolnych zębów.

Higienizacja przed zabiegiem.

Odwiedziła również higienistę Malo Clinic, która zajęła się czyszczeniem zębów. Oczyszczenie zębów z osadów pozwala zlikwidować czynnik zagrożenia jakim są bakterie z płytki nazębnej i tym samym zwiększyć szansę powodzenia zabiegu implantacji.

Dzień zabiegu.

Cała procedura odbudowy zębów trwała 1 dzień. Pani Barbara przyjechała do kliniki na 8.00 rano. Otrzymała leki i znieczulenie miejscowe, następnie chirurg lek.stom. Armando Lopes usunął chore zęby, wszczepił 4 implanty w odpowiedniej pozycji tak, aby mogły utrzymać nowe zęby. Część chirurgiczna trwała 1,5 godziny. Przez kolejne 3 godziny Pani Barbara odpoczywała w pokoju pacjenta, otrzymała napoje i jedzenie. Dieta Pacjenta po zabiegu to zimne soki owocowo-warzywne, jogury naturalne lub owocowe do wyboru, zupa krem o temperaturze pokojowej, smaki do wyboru i oczywiście lody, czyli to co najbardziej lubią nasi Pacjenci. Lody są pożywne, smaczne, chłodzą jamę ustną od środka, zalecamy lody w domu, w pierwszych dniach po zabiegu, są pomocne :). Po zabiegu ważne jest przykładanie lodu do policzków, aby uniknąć opuchlizny w kolejnych dniach. W trakcie kiedy pacjentka odpoczywała, techniczka w laboratorium zajmowała się wykonaniem mostu Pani Barbara. O godzinie 16.00 nowe zęby były gotowe. Doktor Dominika, lekarz protetyk przykręciła most do implantów. Pani Barbara czuła się wspaniale, była trochę zmęczona, ale stres minął, pojawiły się łzy radość i cudowny uśmiech.

Metamorfoza Barbary udowadnia, że piękny uśmiech to piękny wstęp do życiowych zmian. Barbara odzyskała pewność siebie i znowu szeroko się uśmiecha. Nareszcie może w pełni pokazać bliskim, jak bardzo jest szczęśliwa, że ich ma.

Jak na metamorfozę Barbary zareagował jej partner? 

  • Kiedy zobaczyłem ją teraz po raz pierwszy, odebrało mi mowę. 

Nam również. Barbaro – bądź szczęśliwa.

link do pełnej metamorfozy Barbary tutaj: https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/po-ciazy-stracila-zeby-metamorfoza-usmiechu-odmienila-jej-zycie-cala-twarz-sie-zmienila-st7439654

więcej informacji na temat zabiegu: https://www.maloclinics.pl/all-on-4/

cennik zabiegu: https://www.maloclinics.pl/cennik/

Kontakt do kliniki: https://www.maloclinics.pl/kontakt/

Uśmiech przed zabiegiem

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

Uśmiech, który zmienił wszystko

Uśmiech potrafi wyrazić więcej niż jakiekolwiek słowa. Jednak co zrobić, kiedy ten uśmiech znika i staje się największym z kompleksów? Barbara miała w swoim życiu już wszystko: rodzinę, miłość, przyjaźń, pracę, którą lubiła. Miała wszystko, a jednak nie mogła w…

Posted on

Historia Pana Marcina

Zabieg w 1 dzień – droga do Uśmiechu Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wielki wpływ na nasze życie ma zdrowie jamy ustnej? Dla wielu osób, takich jak Pan Marcin, stan ich zębów miał ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania i jakości…

Posted on

25 lat koncepcji All-on-4® w Malo Clinic

ŚWIĘTUJEMY  25-lecie rewolucyjnej koncepcji leczenia, która zmienia życie pacjentów Malo Clinic – All-on-4®. z tej okazji obniżamy cenę zabiegów techniką All-on-4®  o 25% 1 DZIEŃ ZABIEGU UŚMIECH NA LATA Przez ostatnie ćwierć wieku ta innowacyjna metoda miała ogromny wpływ na…

Posted on

Historia Pana Marcina

Zabieg w 1 dzień – droga do Uśmiechu Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wielki wpływ na nasze życie ma zdrowie…