FB IG YT   LN  | EN

Warto mieć marzenia

Poznajcie historię Pani Jolanty, finalistki programu Metamorfozy Uśmiechu DDTVN.

Pani Jolanta to cudowna i kochana kobieta lubiąca otaczać się miłością i naturą, uwielbia konwalie i bez.

Jej marzeniem jest żyć pełnią życia.  W życiu i trudnych chwilach wspiera i towarzyszy jej kochający mąż. Poznali się jeszcze jak byli dziećmi, ale ich drogi się rozeszły. To historia prawdziwej miłości, po kilkudziesięciu latach nieoczekiwanie ponownie się spotkali. Spotkanie jeszcze bardziej umocniło ich związek, a uczucie odrodziło się na nowo, i aż po dzień dzisiejszy razem z kotem Felixem są już nierozłączni i idą wspólnie przez życie.

Problemy  z zębami Pani Jolanty zaczęły się już w wieku 11 lat, kiedy po nieszczęśliwym upadku z rusztowania,  straciła pierwsze zęby. Potem posypały się kolejne. Jako młoda kobieta, wieku 32 lat straciła prawie wszystkie zęby w łuku górnych, była zmuszona do założenia pierwszej protezy. Noszenie protezy, w tak młodym wieku powodowało u Pani Jolanty zakłopotanie, wstyd, przez co unikała kontaktów z koleżankami i chodzenia w gości. W trakcie spotkań rodzinnych rezygnowała z jedzenia. Jak wspomina „najlepiej nie jeść, żeby nie narazić się na wstyt”. Nie umiała się uśmiechać.

Nasi specjaliści z Malo Clinic postanowili kolejny raz odmienić życie Pani Jolanty.

Po konsultacji w Klinice, doktor Anna Grabowska, która prowadziła pierwszą konsultację, przedstawiła plan leczenia polegający na zaplanowaniu:

w łuku górnym, ponieważ Pani Jolanta miała tylko 2 zęby, doktor zarekomendowała natychmiastową odbudowę, polegającą na wszczepieniu 4 implantów metodą All-on-4™ i osadzeniu w dniu zabiegu mostu tymczasowego Malo Clinic bridge.

All-on-4™

Jest to zabieg skierowany do osób bezzębnych. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, zgodnie z protokołem Malo Clinic. Wypracowany przez wiele lat protokół pozwala dentystom z Malo Clinic skutecznie przeprowadzać zabieg, a pacjenci cieszą się nowymi zębami przez wiele lat.

Most Malo Clinic

Most MC mocowany na stałe do implantów, w dniu zabiegu umożliwia przywrócenie estetyki, w zakresie uzębienia, jak i tkanek miękkich. Taka forma zapewnia pacjentowi łatwiejsze utrzymanie higieny, a z czasem poprawę fonetyki.

W żuchwie, w tylnej części w miejsce przedtrzonowców po obu stronach zaplanowano 2 pojedyncze implanty i korony tymczasowe. Natomiast zęby w przedniej części żuchwy, wymagały poprawienia estetyki. Zaplanowanie wykonanie tzw. bondingu, który jest ostatnio bardzo popularny, polega na pokrywaniu powierzchni zębów specjalnym, dedykowanym do odbudowy estetycznej, materiałem kompozytowym. Bonding pozwala na delikatną zmianę kształtu oraz długości zębów, a także znaczne poprawienie ich barwy, dając w efekcie bielszy uśmiech.

Kiedy nadszedł dzień zabiegu Pani Jolanta była lekko zdenerwowana, jednak cały dzień kibicował i towarzyszył jej ukochany mąż, który z niecierpliwością czekał na efekt końcowy, aby móc wspólnie cieszyć się jej szczęściem z odzyskania nowego uśmiechu.

Zabieg trwał jeden dzień

został przeprowadzony przez chirurga dr. Armando Lopesa, który zgodnie z protokołem Malo Clinic metodą All-on-4 wszczepił Pani Jolancie 4 implanty w szczęce i dodatkowo dwa implanty w żuchwie.

Częścią protetyczną czyli przygotowaniem mostu tymczasowego, koronami tymczasowymi na implantach oraz odbudową estetyczną w żuchwie zajęły się doktor Martyna Gałek oraz dr Dominika Łukiewicz, oczywiście w ścisłej współpracy z technikami z laboratorium protetycznego z Malo Clinic.

Przypadek Pani Jolanty nie należał do najłatwiejszych, ze względu na miękką kość, co często występuje  u kobiet w okresie lub po menopauzie. Jest to szczególny czas dla kobiet, przez stomatologów  postrzegany jest jako jeden z tych momentów życia, kiedy kobieta powinna silnie skupić swoją uwagę na zdrowiu jamy ustnej. Zmiany w tkankach miękkich jamy ustnej w okresie menopauzy bywają dokuczliwe, może wystąpić suchość w jamie ustnej, występuje gorsze wchłanianie wapnia co może być przyczyną rozchwiania zębów. Trzeba regularnie odwiedzać dentystę, dbać o regularne szczotkowanie, wykonywać badania profilaktyczne w kierunku osteoporozy, dbać o suplementację wapnia oraz witamin (głównie D, C, K), poddawać się okresowej fluoryzacji zębów i usuwaniu kamienia nazębnego.

Finalnie, z pomocą naszych specjalistów i wsparciem męża, zabieg odbył się zgodnie z planem, bez żadnych problemów i powikłań, udało się przywrócić nowy piękny uśmiech na jaki zasługiwała i czekała całe życie Pani Jolanta.

cały materiał z metamorfozy, możecie obejrzeć tutaj https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/metamorfoza-usmiechu-jolanty-nowe-uzebienie-przywrocilo-jej-radosc-zycia-5888428

 

Uśmiech przed zabiegiem

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

Uśmiech, który zmienił wszystko

Uśmiech potrafi wyrazić więcej niż jakiekolwiek słowa. Jednak co zrobić, kiedy ten uśmiech znika i staje się największym z kompleksów? Barbara miała w swoim życiu już wszystko: rodzinę, miłość, przyjaźń, pracę, którą lubiła. Miała wszystko, a jednak nie mogła w…

Posted on

Historia Pana Marcina

Zabieg w 1 dzień – droga do Uśmiechu Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wielki wpływ na nasze życie ma zdrowie jamy ustnej? Dla wielu osób, takich jak Pan Marcin, stan ich zębów miał ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania i jakości…

Posted on

25 lat koncepcji All-on-4® w Malo Clinic

ŚWIĘTUJEMY  25-lecie rewolucyjnej koncepcji leczenia, która zmienia życie pacjentów Malo Clinic – All-on-4®. z tej okazji obniżamy cenę zabiegów techniką All-on-4®  o 25% 1 DZIEŃ ZABIEGU UŚMIECH NA LATA Przez ostatnie ćwierć wieku ta innowacyjna metoda miała ogromny wpływ na…

Posted on

Historia Pana Marcina

Zabieg w 1 dzień – droga do Uśmiechu Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wielki wpływ na nasze życie ma zdrowie…