FB IG YT   LN  | EN

Zaawansowana paradontoza, w konsekwencji utrata zębów

Zapalenie przyzębia dotyka osób w każdym wieku, a nieleczone może prowadzić do całkowitej utraty zębów.

Z problemem tzw. paradontozy zmagają się również młode osoby. Paradontoza prowadzi do niszczenia struktur, które odpowiadają za utrzymanie zębów. Najczęstszym powodem pojawienia się tego schorzenia jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej, osłabiony układ odpornościowy, czynniki genetyczne oraz cukrzyca.

Nieleczona paradontoza powoduje wypadanie zębów i może odpowiadać za rozwój stanów zapalnych w całym organizmie.

Metody leczenia paradontozy

Pierwszy etap to wizyta u higienistki, warto umówić się na profesjonalne i kompleksowe oczyszczanie zębów (scaling, piaskowanie i fluoryzacja). Zaleca się regularne kontynuowanie czyszczenia zębów co pół roku, ograniczenie lub nawet całkowite odstawienie papierosów, picia dużej ilości kawy i herbaty, poprawę codziennej higieny jamy ustnej.

W drugiej fazie należy zgłosić się do stomatologa specjalizującego się w chorobach przyzębia. Najprawdopodobniej niezbędne będzie wyleczenie stanów zapalnych za pomocą antybiotyku, a następnie poddanie się szeregowi zabiegów m.in.  kiretaż (oczyszczenie korzeni z kamienia).

W ostatniej fazie, kiedy występuje zaawansowana paradontoza, następuje ruchomość zębów, przemieszczanie się, wypełnienie kieszonek dziąsłowych ropą, wypadanie zębów, co w konsekwencji prowadzi do bezzębia. Wszystkie te problemy wpływają na kłopoty z jedzeniem, z mówieniem, zmieniają się rysy twarzy, znacznie ją postarzają. Osoby dotknięte chorobą wycofują się z życia, tracą pewność siebie.

Metody leczenia bezzębia

https://www.maloclinics.pl/all-on-4/

Pani Luiza zgłosiła się na konsultację do Malo Clinic  w Warszawie z uogólnionym zapaleniem przyzębia czyli zaawansowaną paradontozą. Wszystkie zęby były rozchwiane, doktor Anna Grabowska po wykonaniu niezbędnych badań, stwierdziła brak możliwości zachowania zębów,  zaproponowała zabiegi techniką All-on-4® w górnym i dolnym łuku zębowym, alternatywą były wyjmowane protezy. Jednak Pacjenta nie zdecydowała się na protezy, wybrała rozwiązanie na stałe czy zęby na 4 implantach.

zaawansowana paradontoza
Przed zabiegiem

Po zabiegu All-on-4 w Malo Clinic

Zabieg techniką All-on-4® zgodnie z Malo Clinic Protocol. Sam zabieg czyli część chirurgiczna i protetyczna trwały 1 dzień.

Dzień zabiegu:

  1. Pierwszy etap: leki, znieczulenie miejscowe
  2. Etap drugi: protokół chirurgiczny-  chirurg usunął wszystkie zęby pacjentki, następnie wszczepił po 4 implanty w odpowiedniej pozycji w każdym łuku zębowym.
  3. Etap trzeci: protokół protetyczny – wspólna praca lekarz protetyka i laboratorium – wykonanie mostów tymczasowych, które już po kilku godzinach zostały  przykręcone na stałe do implantów.

All-on-4 w Malo Clinic
All-on-4 w Malo Clinic

Pełna Metamorfoza Pani Luizy: https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/profilaktyka-chorob/choroba-przyzebia-zmienila-jej-zycie-w-koszmar-jakie-sa-pierwsze-objawy-paradontozy-da342434-ls5309032

Paradontoza a bezzębie
zaawansowana paradontoza

metamorfoza uśmiechu, zęby w 1 dzień
zęby w 1 dzień

KONTAKT DO MALO CLINIC https://www.maloclinics.pl/kontakt/

 

Uśmiech przed zabiegiem

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

15 lat wszczepiania implantów w Polsce!

W czerwcu świętujemy 15-lecie Malo Clinic w Polsce. Historia Malo Clinic to niezwykła podróż, która pokazuje, że determinacja i profesjonalizm pozwalają tworzyć niesamowite rzeczy. Malo Clinic to więcej niż klinika stomatologiczna – to miejsce, w którym przywracamy nadzieję i zmieniamy…

Posted on

15 lat zabiegów All-on-4® w Polsce

15 lat zabiegów All-on-4® w Polsce   15 lat temu Malo Clinic po raz pierwszy otworzyło drzwi swojej kliniki w Polsce. I niemal od razu zaczęliśmy przeprowadzać nasz najbardziej innowacyjny zabieg z zakresu implantologii: All-on-4®. To niesamowita technika, która pozwala…

Posted on

DZIEŃ OTWARTY 15 lat Malo Clinic w Polsce

15-lecie Malo Clinic w Polsce. Zapraszamy na dzień otwarty do Malo Clinic w Warszawie!    Świętuj z nami 15-lecie Malo Clinic i przyjdź na Dzień Otwarty! W Malo Clinic wierzymy, że każdy uśmiech ma swoją historię, dlatego tym razem chcemy…

Posted on

Jestem wolna! Historia uśmiechu Ani Kurpik

KAŻDY UŚMIECH MA SWOJĄ HISTORIĘ. Malo Clinic 15 lat w Polsce. Wyjście z najgorszych życiowych sytuacji i przekucie ich w siłę, wymaga ogromnej odwagi. I tej odwagi nie można na pewno odmówić naszej kolejnej pacjentce, Pani Annie. Kobieta, która przeszła…