FB IG YT   LN  | EN

Zawsze coś było ważniejsze niż ja sam

Czas zaopiekować się sobą

często słyszymy od naszych pacjentów, że rodzina, praca, dom, zawsze coś było ważniejszego do zrobienia, własne potrzeby, marzenia i zdrowie zwykle są na ostatnim miejscu na naszej liście. Tak też było w przypadku Pana Roberta.

Dla Pana Roberta na pierwszym miejscu zawsze była rodzina, to dla swoich dwóch synów oraz żony odkładał swoje potrzeby na drugi plan. Zniszczone uzębienie odebrało Panu Robertowi uśmiech oraz pewność siebie. Przez wieloletnie problemy z zębami nasz Pacjent odczuwał dyskomfort podczas jedzenia i picia, ale również problemem było budowanie relacji.

Ale czas na zmiany,

żona Pana Roberta postanowiła zawalczyć o jego lepsze życie i zgłosiła go do castingu Metamorfoz Uśmiechu. Na szczęście, obecnie w nowoczesnej stomatologii występują rozwiązania, które umożliwiają w ciągu 1 dnia natychmiastową rehabilitację bezzębia według wypracowanych przez zespół medyczny protokołów Malo Clinic.

Pan Robert dzięki zabiegowi Malo Clinic Protocol techniką All-on-4® odzyskał uśmiech.

W dzień zabiegu implantolog Anna Grabowska wykonała zabieg, podczas którego usunęła w łuku górnym wszystkie zniszczone zęby oraz wszczepiła implanty pod specjalnymi kątami i w charakterystycznym umiejscowieniu, co pozwoliło na obejście problemu ze strukturą czy brakiem kości. Podczas zabiegu okazało się, że kość jest krucha, a dodatkowo poziom kości w szczęce jest niski – jednak wykorzystanie koncepcji leczenia All-on-4® umożliwiło przeprowadzenie zabiegu z powodzeniem.

U Pana Roberta wszczepienie implantów w szczęce nastąpiło od razu po ekstrakcjach zębów. Należy pamiętać, że jeżeli tylko istnieje możliwość uratowania zębów, zawsze lekarz stomatolog podejmuje leczenie. Jednak w sytuacji Pana Roberta wszystkie zęby w szczęce były bardzo zniszczone i nie kwalifikowały się do leczenia zachowawczego, a nawet kanałowego – w takim przypadku konieczne były ekstrakcje.

Na 4 implantach został osadzony most Malo Clinic Bridge

wykonany przez Laboratorium protetyczne Malo Clinic. Jest to most akrylowy, który wygląda i funkcjonuje jak naturalne zęby. Most różni się znacząco od protezy m.in. nie zasłania podniebienia, przez co nie zaburza odczuwania smaków. Pacjenci znowu czują smak swoich ulubionych potraw.

Aby zęby spełniały swoją rolę i umożliwiały prawidłowe spożywanie pokarmu, czy wymowę – muszą być dostosowane zęby górne do dolnych. U naszego Pacjenta w łuku dolnym zostało wykonane leczenie ubytków próchnicowych oraz odbudowa estetyczna zębów wykonywana przez lekarza protetyka Dominikę Łukiewicz. Został rówież wszczepiony pojedynczy implant zębowy w miejsce zęba 35, który uzupełnił utracony w przeszłości ząb.

Wykonane kompleksowe leczenie w zębach dolnych oraz w łuku górnym zabiegu techniką All-on-4® pozwoliło odzyskać Panu Robertowi nie tylko pożądany efekt estetyczny, ale również przywrócić funkcję żucia, smaku, fonetyki – tym samym całkowicie eliminując m.in. problem ze spożywaniem zróżnicowanych pokarmów.

Efekt końcowy wywołał masę łez i wzruszeń,

a pierwsze spotkanie z rodziną przyniosło nowe nadzieje na uśmiech każdego dnia! Pan Robert zawsze w pierwszej kolejności dbał o dobrostan swojej rodziny, jednak decydując się na zabieg w Malo Clinic pierwszy raz postawił na swoje zdrowie i dał sobie szansę na szczęście.

cała metamorfozę Pana Roberta będzie można obejrzeć tutaj https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/profilaktyka-zdrowia/czy-w-jeden-dzien-mozna-odbudowac-uzebienie-6623948

Uśmiech przed

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

Uśmiech, który zmienił wszystko

Uśmiech potrafi wyrazić więcej niż jakiekolwiek słowa. Jednak co zrobić, kiedy ten uśmiech znika i staje się największym z kompleksów? Barbara miała w swoim życiu już wszystko: rodzinę, miłość, przyjaźń, pracę, którą lubiła. Miała wszystko, a jednak nie mogła w…

Posted on

Historia Pana Marcina

Zabieg w 1 dzień – droga do Uśmiechu Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wielki wpływ na nasze życie ma zdrowie jamy ustnej? Dla wielu osób, takich jak Pan Marcin, stan ich zębów miał ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania i jakości…

Posted on

25 lat koncepcji All-on-4® w Malo Clinic

ŚWIĘTUJEMY  25-lecie rewolucyjnej koncepcji leczenia, która zmienia życie pacjentów Malo Clinic – All-on-4®. z tej okazji obniżamy cenę zabiegów techniką All-on-4®  o 25% 1 DZIEŃ ZABIEGU UŚMIECH NA LATA Przez ostatnie ćwierć wieku ta innowacyjna metoda miała ogromny wpływ na…

Posted on

Historia Pana Marcina

Zabieg w 1 dzień – droga do Uśmiechu Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wielki wpływ na nasze życie ma zdrowie…