FB IG YT   LN  | EN

18.08.2023

Implanty - rozwiązanie na brakujące zęby!

Uzupełnienie braków zębowych w Malo Clinic – zadzwoń i dowiedz się więcej!

tel. + 48 22 393 63 33

 

Implant zębowy – co to jest?

 

Implant zębowy to zaawansowane rozwiązanie w stomatologii, które służy do zastąpienia brakującego zęba lub zębów poprzez wszczepienie metalowego korzenia w kość szczęki lub żuchwy, a następnie na nim osadzenie korony zęba. Jest to trwała i efektywna opcja dla osób, które straciły zęby z powodu urazu, choroby przyzębia lub innych przyczyn.

 

Implant to zamiennik naturalnego korzenia zęba wykonany z tytanu. Sam implant przypomina swoim wyglądem śrubkę metalową. Jest on zalecany w celu uzupełnienia braków zębów naturalnych. Implanty zapewniają uzupełnienie pojedynczych braków zębowych jak i również całkowitego bezzębia. Dzięki umocowaniu implantu w kości, odtworzone zostają warunki zgryzowe i siły żucia zapobiegające postępującemu zanikowi kości wyrostka zębodołowego.

Implant jest wszczepiany w kość szczęki lub żuchwy, następnie zakładany jest odpowiedni łącznik, na którym zostaje osadzona korona protetyczna, idealnie imitująca ludzki ząb. Takie rozwiązanie jest wysoko estetyczne, zapewnia komfort oraz zwiększa pewność siebie pacjenta.

 

 

Klinika Stomatologiczna w Warszawie!

 

Malo Clinic to klinika którą znajdziesz na Warszawskim Mokotowie. W Malo Clinic zajmujemy się leczeniem implantologicznym od ponad 25 lat, to właśnie w Malo Clinic zostały pierwszy raz wszczepione implanty zgodnie z Malo Clinic Protocol techniką All-on-4® . Jesteśmy kliniką która posiada 25 lat doświadczenia w zakresie implantologii i chirurgii stomatologicznej. W naszej klinice leczenie odbywa się kompleksowo i jest prowadzone przez lekarzy wszystkich specjalności. Droga każdego z Pacjentów rozpoczyna się podczas pierwszej wizyty podczas, której lekarz wykonuje badania i sporządza spersonalizowany do potrzeb plan leczenia.

 

Uzupełnienie brakującego zęba – implanty stomatologiczne

Utrata zęba może wiązać się z dużym stresem i obawą o swój uśmiech. Utrata pojedynczych zębów może wynikać zarówno z choroby zęba, wypadku czy również niedostatecznej pielęgnacji. Często pacjenci, którzy tracą zęby w tylnej części jamy ustnej, nie decydują się na uzupełnienie tych braków, bo stwierdzają że jest on nie widoczny i jeśli nie wpływa na estetykę uśmiechu to takie uzupełnienie nie jest konieczne. Warto jednak pamiętać, że każdy najmniejszy brak zębów ma konsekwencje dla zdrowia jamy ustnej i codziennego funkcjonowania!

Aby dowiedzieć się jak to może wyglądać u Ci

Czy warto uzupełnić brakujący ząb?

Ząb pełni wiele funkcji w jamie ustnej, pozwala gryźć pokarm ale również stabilizuję pozycje innych zębów w jamie ustnej. Gdy brakuje jednego z zębów – zęby sąsiadujące zaczynają przechylać się i ruszać, w przypadku zębów w przeciwstawnym łuku może dojść nawet do wysuwania zęba z zębodołu. Im dłużej jest obecny brak zębów w jamie ustnej tym trudnej w przyszłości odbudować braki, ze względu na ruch zębów sąsiednich, a także zanik kości wokół brakującego zęba.

 

Zęby stymulują utrzymanie tkanek dziąsła oraz kości szczęki i żuchwy – gdy siły te słabną i zatrzymują stymulowanie tych tkanek ze względu na utratę zęba – to z kolei powoduję zanik kości oraz brodawek dziąsłowych.

Brak zęba może również wpływać na  nasz wygląd zewnętrzny – policzki oraz wargi zapadają się w miejscach braku zębowe przez co zmienia się wygląd i proporcje twarzy. W całości jamy ustnej, jak w precyzyjnie zsynchronizowanym mechanizmie, ząb za zębem, wszystko działa niczym doskonale naoliwiony zegar. Każdy ząb pełni swoją wyznaczoną rolę, łącząc się w harmonijnym tańcu z odpowiadającymi mu zębami przeciwnymi oraz sąsiednimi, a wszystko to w precyzyjny sposób. Ale tak jak wspomniałem wcześniej, kiedy tracimy zęby odpowiedzialne za rozdrabnianie pokarmów, inne zęby muszą podjąć się tej roli. Niestety, każdy ząb ma swoje fizjologiczne ograniczenia, określone przez strukturę przyzębia.

W tym miejscu warto przypomnieć o budowie tkanek otaczających ząb. To właśnie one tworzą solidny fundament dla zdrowego ułożenia zębów i ich właściwego funkcjonowania. Wszystko zaczyna się od korzeni, które są osadzone w kości szczęki lub żuchwy. To tu tkwi siła i stabilność. Jednak, podobnie jak w przypadku krzesła, które utrzymuje naszą wagę, również zęby mają swoje granice wytrzymałości.

Tak jak krzesło może wytrzymać wagę jednej osoby, ale już nie trzech, tak samo zęby mają swoją wydolność. Gdy przekraczamy tę granicę, ząb jest narażony na przeciążenie, co może prowadzić nawet do uszkodzenia, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty. To jak z siadaniem na krześle, które wytrzyma naszą masę, ale nie wytrzyma dodatkowej obciążenia.

Prawidłowe ułożenie zębów i równomierne obciążenie podczas gryzienia i żucia to klucz do utrzymania zdrowego uśmiechu i dobrze funkcjonującej jamy ustnej. Już po krótkim czasie po utracie zębów, można zauważyć zmiany na pantomograficznym zdjęciu rentgenowskim. Te zmiany wokół pozostałych zębów mogą być sygnałem, że przeciążenie zaczyna wpływać na ich kondycję.

Dlatego tak ważne jest, aby dbać o nasze zęby i rozważnie zarządzać ich pracą. Zdrowy uśmiech to efekt nie tylko estetyki, ale i harmonii funkcji, która jest jak takt serca dla naszej jamy ustnej.

Zalety implantów zębowych

 

  • Stabilność – Implanty są trwale zintegrowane z kością, co zapewnia stabilność i pewność podczas gryzienia i żucia.
  • Naturalny wygląd – Korony zębów mocowane na implantach są projektowane tak, aby pasować do reszty uzębienia, dając naturalny wygląd i funkcję.
  • Zachowanie struktury kości – Implanty pomagają utrzymać strukturę kości szczęki lub żuchwy, co może zapobiegać utracie masy kostnej, która może wystąpić po utracie zębów.
  • Komfort i wygoda – W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty są trwale osadzone, co eliminuje niekomfortowe ruchy podczas mówienia czy jedzenia.

Jak można uzupełnić brakujące zęby?

 

W przypadku utraty pojedyńczego zęba możliwa jest odbudowa za pomocą implantu zębowego, ale również poprzez most protetyczny – jednak druga możliwość wymaga oszlifowania dwóch sąsiednich zdrowych zębów w celu wykonania z nich filaru mostu:

Oszlifowanie zębów pod most protetyczny jest działaniem nieodwracalnym, w związu z dużą utratą zdrowej tkanki wielu pacjentów decyduje się na uzupełnienie implantem wraz z koroną protetyczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu zęby sąsiednie nie wymagają szlifowania a korona protetyczna na implancie jest dostosowywana do zgryzu przez laboratorium protetyczne.

 

Aby dowiedzieć się jak może wyglądać leczenie implantologiczne u Ciebie skontaktuj się z Nami i umów wizytę w Malo Clinic

Kontakt do kliniki:

tel. + 48 22 393 63 33

 

Uśmiech przed zabiegiem

Uśmiech po 1 dniu

Kategorie

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum

Ostatnie wpisy

Posted on

15 lat wszczepiania implantów w Polsce!

W czerwcu świętujemy 15-lecie Malo Clinic w Polsce. Historia Malo Clinic to niezwykła podróż, która pokazuje, że determinacja i profesjonalizm pozwalają tworzyć niesamowite rzeczy. Malo Clinic to więcej niż klinika stomatologiczna – to miejsce, w którym przywracamy nadzieję i zmieniamy…

Posted on

15 lat zabiegów All-on-4® w Polsce

15 lat zabiegów All-on-4® w Polsce   15 lat temu Malo Clinic po raz pierwszy otworzyło drzwi swojej kliniki w Polsce. I niemal od razu zaczęliśmy przeprowadzać nasz najbardziej innowacyjny zabieg z zakresu implantologii: All-on-4®. To niesamowita technika, która pozwala…

Posted on

DZIEŃ OTWARTY 15 lat Malo Clinic w Polsce

15-lecie Malo Clinic w Polsce. Zapraszamy na dzień otwarty do Malo Clinic w Warszawie!    Świętuj z nami 15-lecie Malo Clinic i przyjdź na Dzień Otwarty! W Malo Clinic wierzymy, że każdy uśmiech ma swoją historię, dlatego tym razem chcemy…

Posted on

Jestem wolna! Historia uśmiechu Ani Kurpik

KAŻDY UŚMIECH MA SWOJĄ HISTORIĘ. Malo Clinic 15 lat w Polsce. Wyjście z najgorszych życiowych sytuacji i przekucie ich w siłę, wymaga ogromnej odwagi. I tej odwagi nie można na pewno odmówić naszej kolejnej pacjentce, Pani Annie. Kobieta, która przeszła…